• aşk acısını hafifletmek için gerekli materyaller

  .
  çektiğim o acı süresi içinde yaptığım ve beni en başta duyduğum acıya çeviren birkaç şey var.

  öncelikle bunları söyleyip sizi o acının tekrar açılmasından kurtarmak istiyorum.

  bitmiş bir ilişki neticesinde öncelikle en doğru şey, hayatınızdan çıkan kişiyi sosyal medya hesaplarınızdan (varsa eğer) çıkarmak...

  ama çıkardıktan sonra lütfen artık dönüp dönüp bakmayın, hayatına dair hiçbir ayrıntı görmüyorsanız bile aniden değişmiş bir fotoğrafı dahi içinizdeki o acıyı tetikleyip sizi daha acımasızca acıtacak.

  bir diğeri hayatına bu esnada yeni birini almış olabilir, ardından o kişiyle olduğunu gördüğünüz an bittiğiniz an zannedebilirsiniz hatta bir süre nefes bile alamayabilirsiniz. ama o dakika itibariyle lütfen lütfen ve lütfen geri dönüp artık bakmayın.

  kitap okumakla unutulacağını düşünmeyen arkadaşlara sert bir tenkitim var. bilakis kitap okumak çok işe yarayacak ama daha çok hayatınızı yönlendiren, sizi aydınlatan konuları olan kitapları tercih edin.

  yalnız kalmamaya özen gösterin!

  bu esnada arkadaşlarınızın da nasıl insanlar olduğunu öğreneceksiniz. mesela aşk acısı çekerken çok elediğim ve artık saymadığım insanlar oldu. çünkü acınızda elinizi tutmayacaksa ne aman tutacak o arkadaş dedikleriniz?

  geriye kalanlarla görüşün, yemek yiyin, suyu bol için, sohbet edin. yemek yeme işini hafife almayın, iştahınız kesilmeye ciddi meyledecek ve korkunç kilolar vereceksiniz. eğer kilolu bir insansanız hoşunuza gidebilir ama sakın bu kilo düşüşlerini hafifsemeyin. en azından benim için hiç iyi olmamıştı.

  suyu bol için çünkü beyninizdeki oksijen miktarı arttıkça daha pozitif düşüneceksiniz.

  sohbet edin ama ondan çok fazla bahsetmeyin. evet biliyorum, ilk zamanlar bunu paylaşma ihtiyacınız hat safhada olacak, elbette paylaşıp ağlayacak veya öfkeleneceksiniz ama en azından 1 hafta sonra kendiniz için bir adım atın ve ondan bahsetmeyi azaltın.

  yeşilin olduğu yerlere gidin. yeni insanlar tanıyın, istanbul'da ismek, bursa'da busmek'in kursları var birine yazılın. hem ücretsiz hem de güzel şeyler öğreneceksiniz, hem de yeni insanlar tanıyacaksınız. * inanın yeni insanlar çok çok çok iyi gelecek.

  duygularınız yoğunlaştığında "hayır, ağlamayacağım, bunu yapmayacağım." gibi zorlayıcı düşüncelere girmeyin, ne gerekiyorsa onu yapın, ağlayın.

  ama 1 veya 1.5 ay tamamlandığında asla öfkeyle anmayın onu. hayatınızdan giden kişi nasıl gitti, elbette bilmiyorum. ama benim hayatımdaki insan aileden kaynaklı kültürel farklılıklar nedeniyle gitti. o yüzden onu hiç kötü anmadım. hep güzel andım hala da öyle...

  hatta eziyet çektiği hayatında mutlu olmasını bile istiyorum. evet, benimle mutlu olmasını isterdim ama benimle mutlu olmak için çok fazla şeyi kaybedecekti. bunu ben de istemezdim.

  her neyse...

  demem o ki, çok korkunç bir şekilde ayrıldığınız zaman süreç biraz daha uzayacaktır. ama lütfen güzel anılarla yoğurun kendinizi... ve yok etmek yerine kabullenin, yenilenin.

  şöyle düşünün. o sizin hayatınızdaki bir basamaktı. aştınız ve başka bir yere yükseldiniz. yeni şeyler görebilmek için onu atlamanız gerekiyordu. yeni bir şeyler deneyimlemek için o kademeyi geçmeniz gerekiyordu.

  geçtiniz.

  ve şimdi başka işler peşine düşeceksiniz. ve yeniden seveceksiniz. sakin demeyin, asla sevmeyeceğim, sevemem, yapamam.

  kendinizi bu cümlelerle kapatmak dünyanın en yanlış işi! hatta bu cümleyi kurduğunuz ana 5 sene sonra baktığınızda "ergenlik evremdi vs." falan bile diyebilirsiniz.

  o yüzden beyler ve hanımlar, lütfen yüreğinizi kapamayın ve size gelen güzellikleri acı çekerken de içinize almaya devam edin. sonradan harika faydalarını göreceksiniz.
  10 ... minerva thetis
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  hali hazırda sizi ilgi ve şevkatla o yaşa getiren bir kadın var zaten hayatınızda "ananız". Nedir la bu kontrol manyaklığınız. Sadece annesiz büyümüş ilgi ve şevkat görmemiş erkek için ideal bir kadın olabilir. Siz evlenin böyle biriyle de görelim.
  5 -2 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Candir hemen nikahi bas ne seni ne parani çarçur eder.
  3 -2 ... karton toplayan cocuk
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Önünde sonunda aldatılacaktır. Kesin. Erkekler anne değil dişi istiyor. Zaten bir annesi var sen neden dişi olmuyorsun bacım.
  Boynuz yola çıktı.
  3 -6 ... thelma
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  AAA BÖYLEMiYMiŞiM. VAY ARKADAŞ DÜŞÜNSEK SUÇ DÜŞÜNMESEK SUÇ! NANKÖRSÜNÜZ iŞTE.
  7 -3 ... veritas omnia vincit
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  terk ettiği zaman, evlatlıktan reddedilmiş gibi hissettirir; yine de en güzelidir.
  3 ... bir mizantrop
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  “Anne olma”, sevgili ol eleştirisine maruz kalırlar. Ancak bu durum orijinalse değiştiremezsiniz. Kötü haber: evet aşk ölür. iyi haber: şefkat müptelası olursunuz.
  3 ... ural
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  tüm tutkuyu öldürür böyleleri.

  "merhamet" evet de o da bir yere kadar, "aşkim, o pozisyonda belin ağrır", "aşkim zorlama terlersin", "aşkım titriyon mu sen?", "aşkim, nabzin yükseliyor,kestim" vs vs.

  bir vakit sonra öyle alışır ki erkekler böyle kadınların yönlendirmelerine, tek kaldiklarinda başi kesik tavuk gibi dolaşirlar, talimat gelene kadar beklerler.

  erkekler böyle kadinlara sadece minnet duyarlar, içlerindeki aşk bitse de bitirmeye kıyamazlar ilişkilerini; sığınacak limanlari, dinlenme tesisleridir o kadinlar.

  vurucan kırbacı bu heriflere.
  5 -8 ... liliith
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Sonunda hep üzülen taraf olur. net.
  8 -3 ... japonella
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  tartışmasız dünyanın en güzel sevgilisidir.
  4 ... vallabilmiyorum
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Anaç kızların da kotu goruldugunu anladik bugun. Size hayatinizi sikecek kizlar gerek. Ne iyi olmaya gelirsiniz ne düşünüp sevilmeye.
  10 -4 ... louisa clark
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Memelerde avutur. Bu güzel işte.
  3 -1 ... xyclonb
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  en sevdiğim sevgili türüdür, senin herşeyinle ilgilenir sürekli senin için mutluluğun iyiliğin sağlığın için elinden geleni yapar. hayatı iki kişilik yaşarlar, sürekli ilgisi senin üzerindedir bayılırım. yok mu şöyle anaç bir hatun evleneyim hemen.
  3 ... potansiyel amele
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  hepsine kabulüm amk. varsın hayatımı zindan etsin. anaç hatun candır.
  3 -1 ... true
 • anaç ruhlu sevgili

  .
  Abi ben anaç ruhlu kadınlar kadar tehlikelisini görmedim. Böyle inceden tatlı tatlı egonuzu okşuyorlar. Hayatınızın her alanına "seni düşünüyorum ama ben" bahanesiyle nüfuz ediyorlar. yemin ederim ruhunuz duymuyor. Bi gün bi bakıyorsun dolabında bir kıyafet koymayla başlayan serüven size yer kalmayacak şekilde sonlanmış. Bir gün bakıyorsun artık bütün arkadaşlarının tanıdığı yenge haline geliyor. "Oğlum senin hatun çok anaç beee" falan dedirtiyor arkadaşlarınıza. Ha bide aşırı anlayışlı rollerindelerdir. "aşkım maça git ama atlet al terleyip hasta olma" "arkadaşlarınla eğlen ama bak yarın iş var. çok içme" "bu arkadaşın çok sinsi" şeklinde cümleler kurarlar. Anlayışlı rolüyle tüm hayatını sen farketmeden kontrol altına alır. Ne olduğunu anlamadan kendinizi nikah masasında bulursun. Sonra o anlayışlı halini de çok afedersiniz yarrak bulursunuz. Götü kollamakta fayda var.
  11 -7 ... ruyalarimda bile renk koruyum
 • munzevi bir fikir iscisi

  .
  Parasına güvenen yazar. Uçkuruna sahip çıksaydı eski genel başkanınız.
  1 -12 ... munzevi bir fikir iscisi
 • munzevi bir fikir iscisi

  .
  nasip ederde biraz erkeklik gururu ve onuru kıpırdarsa karşıma çıkma cesaretini göstermesini beklediğim ezik yazardır.

  ülkenin popüler haline gelen dincilik kılıfına gizlenerek atatürk'e ettiği hakaretlerin hepsinin heceleterek ağından burnundan götünden kan olarak getireceğim inşallah.
  5 -1 ... munir bey
 • munzevi bir fikir iscisi

  .
  Kurucusunun hz. Muhammed(s.a.v.)'in en büyük düşmanı olan emevi devletine mübarek diyecek kadar müslüman(!)
  Batıya zulüm dünyası, ortadoğuya mazlumların dünyası diyen mustafa kemal atatürk için ortadoğuyu talan etti diyecek kadar araştırmacı(!)
  Kurtuluş savaşı yalan diyecek kadar türk(!)
  Abi troll olduğunu umuyorum böyle bir insan gerçek hayatta olamaz çünkü.

  munzevi bir fikir iscisi
  7 -3 ... ustegmenin postasi
 • munzevi bir fikir iscisi

  .
  ilk zamanlar severek takip ettiğim, sonrasında bazı sapkın düşüncelerinden dolayı severek takipten çıktığım yazar.

  Gerçekten bunu bilerek mi yapıyor bilmiyorum.
  8 -4 ... muphem hatun
 • munzevi bir fikir iscisi

  .
  Klasik bir rize çomarı. Donuzla geç.
  6 -3 ... lennonmccartney